نام : شهید کامران فرجی    فرزند  : مسیب     

عضویت : پاسدار   تاریخ شهادت : 4/4/1364      محل شهادت : مجنون      محل خدمت : مخابرات 

مزار: گلزار شهدای وادی رحمت تبریز

 

کلیپی ازشهید به زبان فارسی

 


 

کلیپی ازشهید به زبان ترکی


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 پاسدار شهید «کامران فرجی» در 3 خرداد 1344 هنگامی که طلیعه سپیده صورت شبرنگ آسمان را روشن کرده بود، در روستای چکن از توابع هشترود در خانه ای ساده و مصفا به نور معنویت پا به عرصه حیات گذاشت.

 

 

    او تحصیل در دبستان نیر (امید اسلام) را همراه با کار در قالیبافی آغاز کرد. وی شبانه درس می خواند و روزها پشت دار قالی می نشست تا با دست های کوچک خود یار و یاور خانواده در امور معاش و گذران زندگی باشد. با تلاش بی وقفه دوران ابتدایی را تمام کرد و وارد مدرسه راهنمایی شیخ شمس شد. او عضو انجمن اسلامی مدرسه و شورای پایگاه مسجد محل بود و به عنوان مسئول پایگاه مقاومت مسجد ولایت فعالیت زیادی کرد و یک دم از تلاش دست برنداشت.

 

 

    او عاشق اسلام بود و جهاد در راه خدا و جنگ این امکان را به او داد تا اخلاص خویش را به نمایش بگذارد. وی در 16 شهریور 1363 در پادگان خاصبان دوره سربازی را گذراند و دوره آموزش بسیجی اش را در پادگان علی بن ابیطالب سپری کرد. سپس از طریق سپاه پاسداران عازم جبهه شد و در آذرماه سال 1363 با اصابت ترکش خمپاره در منطقه بانه مجروح شد. هنوز کاملابهبود نیافته بود که به جبهه بازگشت و پس از 10 ماه نبرد دلاورانه در 14تیر 1364 در جزیره مجنون، آنجا که فضایش بوی عشق می داد و عطر بهشت، آنجا که خاکش از خون عاشقان گلگون کفن عطرآگین است براثر اصابت ترکش توپ دشمن، به پا و گردنش به فیض شهادت نائل آمد