شهید کامران فرجی   

    نام پدر : مسیب     

عضویت : پاسدار 

تاریخ تولد:3-3-1344شمسی

محل تولد:چکن-هشترود-آذربایجان شرقی

محل خدمت :مخابرات

تاریخ شهادت :4-4-1364 شمسی 

محل شهادت : جزیره مجنون  

گلزار شهدا : وادی رحمت

تبریز-آذربایجان شرقی

 

نماهنگی ازشهید به زبان فارسی                                        

 

 

نماهنگی ازشهید به گویش ترکی                                  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 پاسدار شهید «کامران فرجی» در 3 خرداد 1344 هنگامی که طلیعه سپیده صورت شبرنگ آسمان را روشن کرده بود، در روستای چکن از توابع هشترود در خانه ای ساده و مصفا به نور معنویت پا به عرصه حیات گذاشت.

 

 

    او تحصیل در دبستان نیر (امید اسلام) را همراه با کار در قالیبافی آغاز کرد. وی شبانه درس می خواند و روزها پشت دار قالی می نشست تا با دست های کوچک خود یار و یاور خانواده در امور معاش و گذران زندگی باشد. با تلاش بی وقفه دوران ابتدایی را تمام کرد و وارد مدرسه راهنمایی شیخ شمس شد. او عضو انجمن اسلامی مدرسه و شورای پایگاه مسجد محل بود و به عنوان مسئول پایگاه مقاومت مسجد ولایت فعالیت زیادی کرد و یک دم از تلاش دست برنداشت.

 

 

    او عاشق اسلام بود و جهاد در راه خدا و جنگ این امکان را به او داد تا اخلاص خویش را به نمایش بگذارد. وی در 16 شهریور 1363 در پادگان خاصبان دوره سربازی را گذراند و دوره آموزش بسیجی اش را در پادگان علی بن ابیطالب سپری کرد. سپس از طریق سپاه پاسداران عازم جبهه شد و در آذرماه سال 1363 با اصابت ترکش خمپاره در منطقه بانه مجروح شد. هنوز کاملابهبود نیافته بود که به جبهه بازگشت و پس از 10 ماه نبرد دلاورانه در 14تیر 1364 در جزیره مجنون، آنجا که فضایش بوی عشق می داد و عطر بهشت، آنجا که خاکش از خون عاشقان گلگون کفن عطرآگین است براثر اصابت ترکش توپ دشمن، به پا و گردنش به فیض شهادت نائل آمد