شهید منصور علیزاده

      نام پدر : میرزا حسن   

عضویت : رسمی  

تاریختولد:19-6-1339شمسی

محل تولد:آذربایجان شرقی-میانه

تاریخ شهادت : 30-11-1364شمسی

محل شهادت : آبادان

گلزار شهدا :امام زاده عقیل 

اسلامشهر-تهران
شهید منصور علیزاده / در تاریخ 1339 شهر میانه متولد شد. پدرش حسن نام داشت . نامبرده متاهل بود. وی تا مقطع سون نظری تحصیل کرد و قبل از شهادت به عنوان سپاهی اشتغال داشت . این شهید با عضویت سپاهی به جبهه اعزام شد و در تاریخ سی ام بهمن 1364 بر اثر اصابت ترکش به ناحیه سر در منطقه عملیاتی آبادان به شهادت رسید. مزار این شهید در امامزاده عقیل (ع) واقع می باشد. شهید بزرگوار در حین تحصیل والدینش را در امر کشاورزی یاری می نمود. وی در سن 12 سالگی به همراه پدر و مادر به تهران مهاجرت کرد. در اوایل انقلاب به خدمت سپاه پاسداران درآمد. سپس به منطقه عملیاتی اعزام گردید. ایشان به مدت 14 روز در جبهه در تیپ سیدالشهداء مشغول انجام وظیفه بود که در سال 64 در هنگام انتقال نیرو به خط مقدم جبهه در اثر اصابت ترکش به ناحیه سر به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

فرازهایی از وصیت نامه پر بار شهید منصور علیزاده

 

ولا تحسبن الذین قتلو فى سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون . ال عمران آیه(169)

 

کسانیکه در راه خدا کشته میشوند مرده مپندارید بلکه آنها زنده‌اند و در نزد پرودگار خود روزى میخورند .

 

با سلام به حضرت مهدى(عج) و با درود به امام خمینى و با درود به روان پاک شهیدان از صدر اسلام تا کربلاى ایران . پروردگاراو ناسپاسى کردم خجالت زده میشوم وقتى به فکر این همه گناه و بار سنگین میافتم که باید من ضعیف و ذلیل به دوش بکشم تحملم را ناممکن میبینم.

 

نمیدانم چطور جوابگوى حضرت حق باشم بنده حقیر در حال حاضر(24) سال سن دارم برادر و خواهر خودت حساب کن ببین اگر حداقل روزى دو تا گناه کرده‌باشم چقدر گناه کردم پس از گناه پرهیز کنید بجاى اینکه غیبت کنید و به دیگران تهمت بزنید مسائل واجب را براى یکدیگر بگویید .

 

نمیدانم چطور جوابگوى اینهمه ایثارگریها و جانفشانیهاى رزمندگان و اینهمه خونهاى پاک به ناحق ریخته شده باشم و از درگاه خداوند متعال شرمنده و خجلم نمیتوانم خودم را یک بنده بنامم زیرا بنده فرمانبر و من در مقابل خدایم نافرمانى کردم و گناه کردم خدایا مرا ببخش ، خدایا مرا عفو کن.

 

نمیتوانم با این بار سنگین در این جهان تنگ زندگى کنم واى بر من اگر به دنیا علاقه‌مند باشم واى بر من اگر براى خدمتهایى که نکردم به خود ببالم واى بر من اگر ریا کرده باشم.

 

شهید منصور علیزاده

خدایا مرا ببخش دیگر طاقت این همه گناه را ندارم میخواهم اگر خدا قبول کند جان بى‌ارزشم را فداى اسلام و قرآن و انقلاب اسلامى کنم همانگونه که حسین(ع) و پیروان ایشان تا به امروز چنین کردند آرزویم شهادت در راه خداست تا شاید خداند مقدارى گناهانم را ببخشد .

 

و اى مردم غیور و ایثارگر همواره در پشتیبانى از امام امت استوا ر باشید همیشه در صحنه باشید اسلام شکست ناپذیر است و در دعاى کمیل و توسل و نمار جمعه بیشتر شرکت کنید مسجدها را خالى نکنید و در بسیج که مدرسه عشق است شرکت کنید .

 

و خود را بیمه کنید اى مردم آنطور نباشید که سنگرها را خداى ناکرده بگذارید و امام عزیزمانرا تنهامگذارید ما هر چه داریم از همین امام و دعاها و نمازها است .

 

برادران و خواهران ، هر چه هستید ، اگر دانش آموز هستید درسهایتان را بخوانید و با درس خواندن مشت محکمى بر دهان شیطان بزنید اگر در مقامى مسئول هستید با مردم خوب رفتار کنید مردم رنج دیده و شهید داده را بزحمت نیاندازید و وظایف خود را خوب انجام دهید و از مردان و زنان شایسته خدا باشید فرمودند عالم خداست در محشر خدا معصیت نکنید دیگر زمان گناه کردن گذشته است باید دعا کرد .

 

باید جنگید باید در راه اسلام جان داد باید از همه چیز در راه اسلام گذشت . مردم بخدا دنیا انسان را گول میزند گول چند روز دنیا را نخورید یک سرى به بهشت‌زهرا بزنید ببینید چه کسانى چه جوانهایى در زیر زیادى براى من کشیدى خداوند قبول کند .

 

خاک خفته‌اند از گناه دورى کنید و از نان شایسته/ هر کس که تو را شناخت جانرا چه کند/ فرزندو عیال و خوانمان را چه کند ...

 

سی ام خرداد 1363/ علیزاده.